Dzień Diabetyka
Tradycyjnie już , jak co roku, w czerwcu nasze stowarzyszenie Diabetycy Powiatu Jarosławskiego obchodzi Dzień Diabetyka.
Głównym celem obchodów tego dnia jest zwiększenie świadomości szerokich kręgów społeczeństwa na temat przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą, a także zachęcenie do badań profilaktycznych. Cukrzyca jest poważnym zaburzeniem metabolicznym, który objawia się wysokim poziomem glukozy we krwi. Dzieli się na dwa typy – typ I oraz typ II, które różnią się miedzy sobą przyczynami rozwoju, przebiegiem i sposobem leczenia. Obecnie, dużym problemem staje się cukrzyca typu 2, która jest uznawana za epidemię XXI wieku. Choroba ta nie tylko jest trudna w leczeniu, kosztowna, prowadząca do rozwoju powikłań w obrębie całego organizmu, ale co najistotniejsze, jest to choroba na którą mamy wpływ.
Nasze obchody 10 czerwca zaszczycili zaproszeni goście w osobach: Burmistrza Miasta Jarosławia reprezentował Pan Bogdan Wołoszyn – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych , Pan Tadeusz Słowik – właściciel Restauracji Klasyczna, Zarząd i Członkowie Koła Terenowego PSD w Jarosławiu na czele z Panią Prezes Marią Grabuś oraz Członkowie naszego stowarzyszenia DPJ.
Po odczytaniu przez Prezes stowarzyszenia Marzenę Graboń okolicznościowego referatu o psychologicznych aspektach cukrzycy i wystąpieniach zaproszonych Gości, uczestnicy uroczystości zjedli wspólny obiad. W spotkaniu uczestniczyło 50 osób.






